Novinky

Niečo o nás (grafika)

26. november 2015 Novinky

Prvý článok zo série článkov o našich zamestnancov  začneme naším grafikom. Prečítajte si niečo o ňom a o tom ako si on predstavuje grafiku.

 

Andrej (AKYKO) Karnok

14250_4499784149642_7800611213773201528_n

Volám sa Andrej (Akyko) Karnok a som nepočujúci. Môj život v tichu vytváral v mojej hlave nekonečné výbuchy fantázie, ktoré som ako dieťa kládol na papier v podobe nespočetných kresieb. Moje kresliarske zručnosti som chcel neustále rozvíjať a preto som sa rozhodol pre štúdium na umeleckej škole. Najlepšia možnosť sa mi zdala kombinácia kresba – počítač čiže Grafický dizajn. Stredná škola na ktorej som tento odbor študoval bola vynikajúco technicky aj pedagogicky vybavená a možnosti počítačovej grafiky mi každým dňom otvárali obzor mojej fantázie viac a viac. Všetko, čo som mal v hlave som mohol nakresliť na papier preniesť do počítača a dotvoriť do konečnej podoby.

Paralax Textura

Po ukončení štúdia som zostal na škole na nadstavbovom štúdiu a voľba padla na dizajnovú fotografiu. Počítačová grafika mi umožňovala dotvárať fotografie podľa mojich predstáv. Tieto moje poznatky mi neskôr v profesijnom živote pomáhali pri plnení zadaní od objednávateľov. Zákazníkova požiadavka automaticky spúšťa v mojej hlave búrku fantázie a začínam svoje nápady kresliť na papier, obrázok za obrázkom. Nad každým obrázkom dlho premýšľam, a snažím sa z neho vybrať ten najlepší detail a spojiť ho z najlepším detailom druhého, tretieho obrázka až mi táto skladačka vytvorí základnú podobu. Po prenesený základu do počítača sa práca z detailmi a úpravami začína odznova až do finálnej podoby.

Za najväčšie ocenenie mojej práce považujem keď mi objednávateľ oznámi že, výsledný produkt prekročil hranice toho čo si predstavoval.Späť na novinky


O autorovi

Róbert

Róbert "Saki"

..web dizajnér..


  • Reklamná agentúra Preston Champagne mi pomohla zrealizovať moje podnikateľské vízie a nápady, tak ako sa mi ani nesnívalo. Dokonale vystihli moju predstavu a pripravili mi skvelý štart do podnikania.
    Dianka Samolejová, CEO at Nueva Via Cakes,
  • Team prestonchampagne vyborne odhadli potreby firmy a nasli adekvatni reseni. To vse v opravdu velmi rychlem case. Nejvice si cenim flexibility a smyslu pro detail. Diky za skvelou praci.
    Jitka Frühaufová, CEO at Sleep4U,
  • Preston Champagne je tím šikovných, flexibilných a ústretových ľudí. Spoluprácu s nimi si veľmi pochvaľujeme a ceníme. Ich služby sú profesionálne a na vysokej úrovni. Sme radi, že sme si správne vybrali a veríme, že spoluprácu budeme naďalej prehlbovať.
    Pavol Michalina, CEO at Vianema,