Novinky

Aký je rozdiel medzi SEO a PPC?

19. október 2015 Novinky

V tomto krátkom článku sa Vám pokúsime jednoducho a prehľadne vysvetliť základný rozdiel medzi SEO a PPC. Článok pre Vás pripravil náš PPC a SEO špecialista.

 

Čo je SEO?

Skratka pochádza z anglického slova Search engine optimization. Ako prvý túto frázu do češtiny preložil špecialista na SEO problematiku Marek Prokop. Výraz sa používa dodnes..

Na rozdiel od platenej PPC reklamy sa web stránky zobrazujú zdarma, teda nedajú sa žiadnym spôsobom kúpiť. Hovoríme im taktiež prirodzené výsledky vyhľadávania. Ak chcete aby sa Vaša web stránka nachádzala medzi týmito výsledkami musíte ju optimalizovať po technickej a obsahovej stránke. Dôležitá je tiež popularita a sila Vašej značky.

 

Čo je PPC?

Skratka pochádza z anglického slova Pay Per Click. Výsledky vyhľadávania sa spravidla zobrazujú v hornej časti stránky, prípadne na pravej strane alebo úplne dole.

Reklamu je možné spravovať cez Google Adwords. Pomocou tohto nástroja si nastavíte napríklad: čas zobrazenia reklám, kľúčové slová na ktoré sa chcete zobrazovať, denný rozpočet a podobne. Platíte iba v prípade, že zákazník klikne práve na Vašu reklamu a dostane sa na Vašu web stránku.

PPC-a-SEOjpg

 

Neviete sa rozhodnúť?

SEO optimalizácia je lacnejší ale zároveň pomalší spôsob získavania zákazníkov. Je to skôr investícia do budúcnosti ako finančná tak aj časová, pretože o web je potrebné sa pravidelne starať. Ovocie príde až neskôr. Čo sa týka PPC reklamy, tie majú výsledky ihneď po spustení reklamy, ale sú finančne náročnejšie ako SEO optimalizácia. Z dlhodobého hľadiska je SEO výhodnejšie, ale treba na ňom pracovať postupne a hlavne kvalitne.

 

 

 

 Späť na novinky


O autorovi

Róbert

Róbert "Saki"

..web dizajnér..


  • Reklamná agentúra Preston Champagne mi pomohla zrealizovať moje podnikateľské vízie a nápady, tak ako sa mi ani nesnívalo. Dokonale vystihli moju predstavu a pripravili mi skvelý štart do podnikania.
    Dianka Samolejová, CEO at Nueva Via Cakes,
  • Team prestonchampagne vyborne odhadli potreby firmy a nasli adekvatni reseni. To vse v opravdu velmi rychlem case. Nejvice si cenim flexibility a smyslu pro detail. Diky za skvelou praci.
    Jitka Frühaufová, CEO at Sleep4U,
  • Preston Champagne je tím šikovných, flexibilných a ústretových ľudí. Spoluprácu s nimi si veľmi pochvaľujeme a ceníme. Ich služby sú profesionálne a na vysokej úrovni. Sme radi, že sme si správne vybrali a veríme, že spoluprácu budeme naďalej prehlbovať.
    Pavol Michalina, CEO at Vianema,