Novinky

INSTAGRAM ZAPLAVIA REKLAMY

5. október 2015 Novinky

Ako ste si možno už niektorí všimli tak pred časom INSTAGRAM ohlásil možnosti platenej reklamy tak ako tomu je napríklad na FACEBOOKU.Táto sociálna sieť dlho odolávala vlne reklám, ale tomu je už koniec! Reklama bude teraz bežnou súčasťou vášho prezerania Instagramu, bolo len otázkou času kedy aj instagram bude chcieť zarobiť na tejto reklame.

 

tumblr_npbzuaxgII1upqzato1_1280

Čo sa týka Instagramu tak treba pozerať hlavne na rozdielne cieľové skupiny ako má Facebook. Hlavnú časť tvoria mladí ľudia okolo 16-30 rokov svojho života. Celkovo má Instagram okolo 400 miliónov užívateľov, ktorí viacmenej zdieľajú svoj život a svoje zážitky pomocou jednoduchých fotiek.

IMG_20150929_155351

V rámci Instagramu sa budeme stretávať s troma základnými formami reklamy:

1. Carousel reklama

Tento druh reklamy bude dôležitý v prípadoch keď ako značka chcete svojím zákazníkom ukázať príbeh, ktorý bude zobrazený v sérií obrázkov. Dôraz sa bude klásť hlavne na emóciu spojenú s príbehom  značkou.

2. Video reklama

Využitie video reklamy je široké, a publikum na Instagrame videá doslova miluje. Preto budete mať možnosť využiť 30-sekundový reklamný spot.

3. Obrázková reklama

Stará známa klasika, avšak niekedy netreba veľa k tomu aby ste zaujali vašu cieľovú skupinu. Preto pouvažujte nad jedným obrázkom, ktorý by povedal viac než iné druhy reklamy na Instagrame, predsa len Instagram bol založený hlavne pre zdieľanie obrázkov.

Preto nezaspite a vyskúšajte si Instagram reklamu. My ju vyskúšame čoskoro a prinesieme Vám aj článok s výsledkami a našimi pocitmi z reklamy na Instagrame.Späť na novinky


O autorovi

Róbert

Róbert "Saki"

..web dizajnér..


  • Reklamná agentúra Preston Champagne mi pomohla zrealizovať moje podnikateľské vízie a nápady, tak ako sa mi ani nesnívalo. Dokonale vystihli moju predstavu a pripravili mi skvelý štart do podnikania.
    Dianka Samolejová, CEO at Nueva Via Cakes,
  • Team prestonchampagne vyborne odhadli potreby firmy a nasli adekvatni reseni. To vse v opravdu velmi rychlem case. Nejvice si cenim flexibility a smyslu pro detail. Diky za skvelou praci.
    Jitka Frühaufová, CEO at Sleep4U,
  • Preston Champagne je tím šikovných, flexibilných a ústretových ľudí. Spoluprácu s nimi si veľmi pochvaľujeme a ceníme. Ich služby sú profesionálne a na vysokej úrovni. Sme radi, že sme si správne vybrali a veríme, že spoluprácu budeme naďalej prehlbovať.
    Pavol Michalina, CEO at Vianema,