Novinky

Ako na trendové farby na web?

30. jún 2015 Web design

            Dnešné možnosti farieb na web sú neobmedzené a prečo si nezvoliť trendovú farbu. Dneska sú v móde napríklad pastelové farby , jednoduché kombinácie a moderný a čistý dizajn.

            Výber správnych farieb môže Váš web oživiť a priniesť niečo, čo bude Vaším zákazníkom prirodzené a budú sa kochať nádherným dizajnom. Naopak zlá kombinácia farieb, môže zanechať vo Vašom zákazníkovi alebo návštevníkovi webu zmiešané pocity, aj keď obsah môže byť „super“, ale oči neoklamete.

Pomocné nástroje pre tvorbu a pochopenie možností farieb

 

            Chceli by sme Vám ukázať príklady podarených aplikácií, ktoré Vám uľahčia prácu s farbami na webe. Vybrali sme teda základné a najviac používané aplikácie na webe.

 

Coolors

            Coolors je intuitívna aplikácia, ktorá Vám generuje farebné kombinácie , vytvára palety farieb a dokonca dokáže zdielať a exportovať palety do rôznych formátov (SVG, PDF, SCSS)

color-palettes-tools5

Paletton

            Dizajnérsky nástroj pre tvorbu rôznych farebných kombinácií, ktoré budú fungovať spolu na webe.

color-palettes-tools3

Color-Hex

 Nástroj, ktorý nám pomáha zobrazovať rôzne možnosti farieb. Color-Hex dokáže taktiež generovať CSS kódy vybraných farieb pre textové tiene, pozadia atď..

color-palettes-tools2

 

Na koniec by sme asi uviedli, že farby sa nevypláca podceňovať, preto si dajte čas a porozmýšľajte nad vhodnými farbami pre Váš web, alebo sa zverte do rúk profesionálom. :)Späť na novinky


O autorovi

Róbert

Róbert "Saki"

..web dizajnér..


  • Reklamná agentúra Preston Champagne mi pomohla zrealizovať moje podnikateľské vízie a nápady, tak ako sa mi ani nesnívalo. Dokonale vystihli moju predstavu a pripravili mi skvelý štart do podnikania.
    Dianka Samolejová, CEO at Nueva Via Cakes,
  • Team prestonchampagne vyborne odhadli potreby firmy a nasli adekvatni reseni. To vse v opravdu velmi rychlem case. Nejvice si cenim flexibility a smyslu pro detail. Diky za skvelou praci.
    Jitka Frühaufová, CEO at Sleep4U,
  • Preston Champagne je tím šikovných, flexibilných a ústretových ľudí. Spoluprácu s nimi si veľmi pochvaľujeme a ceníme. Ich služby sú profesionálne a na vysokej úrovni. Sme radi, že sme si správne vybrali a veríme, že spoluprácu budeme naďalej prehlbovať.
    Pavol Michalina, CEO at Vianema,